"Enter"a basıp içeriğe geçin

Türkiye ve Yapay Zeka Teknolojileri

Türkiye ve Yapay Zeka Teknolojileri, derin öğrenme, makine öğrenmesi üzerine çalışmalar tam gaz yapılmalı. NVIDIA ve AMD ile anlaşmalar imzalanmalı ve teknoloji transferi yapılmalı. Bunu Fransa veya Almanya’nın yapmasına gerek yok. Batı tek başına blok olarak işliyor.

Biz her zaman batının yedek üyesi gibi kaldık. Kendi teknolojilerimizi bu alanda geliştirmezsek düzeltilemez bir seviyede arkada kalırız. Yapay zeka ve robotların bulunduğu askeri çarpışma alnına insan asker sürmek mantık içermiyor.

Yapay zeka belli bir süre sonra otomatik bir para üretme makinesine dönüşecek. Kendi kendine para üreten bir sisteme karşı savaşmak için aynı sistemi barındırman gerekiyor.

Bundan 20 yıl sonra İrlanda da evrensel yüksek gelir dağıtımı başladığında orada insanların sadece zevk aldığı işlerde çalışacaklar. Burada ise insanlar istemedikleri işlerde çalışmaya devam etmek zorunda kalabilir. Hala mevzunun başındayız. Bir ucundan tutabiliriz.

Hem Artemis uzay programına üye olmamız lazım. Hem Yapay Zeka alanında kendi üretimimiz olan uzman modellere sahip olmamız lazım.

Bilgisayar sistemlerinde A.G.I(Genel Yapay Zeka) taşıyan uzay gemileri görebiliyorum. Bunu görmek için gözlerimi kullanmama bile gerek yok. Bunu gören başkaları da var.

2000 yılında doğan birisi olarak gelecekte bu yüzyılın ilk zamanlarına dönüp baktığımda taş devri olarak tanımlama olasılığım çok yüksek.